Pohár Liptova 25.2.2023

Dňa 25.2.2023 sa v našom areáli uskutočnili lyžiarske preteky 3. kola o Pohár Liptova. Organizácie pretekov sa zmocnili Zväz slovenského  lyžovania v spolupráci s LK Opalisko Závažná Poruba a Športovým centrom Petry Vlhovej. Súťažilo 201 mladých pretekárov takmer z celého Slovenska. Kategórie:  mladší predžiaci, mladšie predžiačky, starší predžiaci, staršie predžiačky, mladší žiaci, mladšie žiačky, starší žiaci, staršie žiačky, juniori, juniorky, muži, ženy, masters A, B, C, superbaby. Súžažilo sa v disciplíne GSL Panel slalom (jazda na bránky obrovského slalomu s použitím slalomových lyži a bez použitia slalomových chráničov). Trať bola vytýčená použitím vnútorných tyčí bránok. Dve kolá kvôli nočnému dažďu a následne mäkšiemu terénu boli redukované na 1 kolo.  Nad pretekmi bdeli členovia horskej služby Západné Tatry – juh. Aj keď pády boli, obišli sa bez zranení. Víťazi boli ocenení ale ostatní boli tiež víťazi, lebo zvíťazili nad lenivosťou.